• Kocaeli Panasonic Servisi

    Kocaeli Panasonic Servisi

    Kocaeli Panasonic Klima Tamiri, Bakımı, Montajı ve Demontaj hizmetleri Alanında uzman ve profesyonel teknik kadrosuyla Kocaeli'nin tüm ilçe ve semtlerinde hizmet vermekteyiz.

    +90 262 331 15 69

Kocaeli Panasonic Servisi

Klimalar ile ilgili tüm teknik özellikleri bilerek tecrübesini klima uygulamalarına aktaran Kocaeli Klima Servisi kullanıcılarını bilgilendirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda klima alanında kullanılan teknik terimleri açıklamakta fayda var. Split kavramı klimaların iç ve dış olmak üzere iki bölümden meydana Kocaeli Panasonic Servisi geldiğini anlatmak için kullanılan kavramlardan biridir. Dilimizdeki karşılığı karşılığı ısı pompası olan ifadenin ingilicede kullanılışı heat pump’dır. Heat pump özelliğine sahip klimalar dışarıdaki ısıyı içeriye taşıyarak ortamı ısıtma şeklinde görevini yerine getirir. Yani bu özelliği kendinde bulunduran klimalar klimalar elektrik enerjisini doğrudan ısıya Kocaeli Panasonic Servisi çevirmemektedir.

Panasonic Klima Bakımı

Panasonic Klima Bakımı klimalar için uygulamalarını çalışma prensibi ve teknik özeliklerini bilerek yerine getirmektedir.  Bu doğrultuda tüm teknik terimlere haiz durumda olup, bunlarla ilgili bilgileri her zaman anlatır durumdadır. Soğutucu akışkanı evaparatörden kondensöre pompalayan kompresörler Kocaeli Panasonic Servisi klimanın önemli bir parçaları arasında her zaman yerini almıştır. Klimanın soğutma yaparken soğutucu akışkanın sıvı olarak girip buharlaşarak gaz olarak çıktığı bölüm olarak ifade edilen evaparatörlerde kompresörler kadar önemi yadsınamayacak parçalardandır. Ancak evaparatörlerin bulunduğu yer klima tipine göre değişebilmektedir. Örneğin split klimalarda Kocaeli Panasonic Servisi evaparatörler iç bölümlerde yer almaktadır.

Panasonic Klima Tamiri

Panasonic Klima Tamiri yaptığı çalışmalarda BTU, COP ve dB değerlerini önemseyerek hareket etmektedir. Bu kapsamda bu kavramları biraz detaylandırmak fayda görülmektedir.Bir litre suyun sıcaklığını bir Fahrenhayt değiştirmek için gereken ısı miktarı Kocaeli Panasonic Servisi klima alanında BTU yani olarak ifade edilmektedir. Bu bir İngilizce kavramdır. İngilizce karşılığı ise British termal unit yanı ısı birimi olarak kullanılmaktadır. Bu kapsamda klimaların bir saatte ortamdan taşıdığı ısı miktarını ölçü olarak belirtilmek istenirse BTU kullanılabilir. iç, dış ortam sıcaklıklarına ve klimanın kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösteren klima Kocaeli Panasonic Servisi sistemlerinin birim zamanda yaptığı ısıtma ya da soğutma işlemi için harcadığı elektrik enerjisine oranı  COP olarak ifade edilmektedir. Klimaların çalışma sırasında ortaya çıkardığı ses seviyesi ise desibel olarak belirtilmektedir. Özellikle klima seçiminde önemli bir kriter olan ses seviyesi düşük olarak seçilmelidir. Örneğin 40 dB civarı ses seviyesi Kocaeli Panasonic Servisi klimalar çalışırken insanları rahatsız eder.

Arkom Teknik; Klima Servisi Hizmeti

Arkom Teknik Isı ve Soğutma sistemleri olarak Kocaeli, İzmit ve diğer yakın bölgelerinde klima servisi hizmeti sunuyoruz.

Fiyat bilgisi ve hizmet detayları için bizi arayın!


Hemen Arayın
logo

Arkom Teknik.
Kadıköy Mahallesi, Bağdat Caddesi
No: 102/A İzmit/KOCAELİ

+90 262 331 15 69
destek@kocaeliteknikservisi.com

Hakkımızda

Kocaeli Teknik Servisi, Kocaeli başta olmak üzere tüm yakın bölgelerinde

Kombi, Klima ve Soba cihazlarınızda tüm markalara servis hizmeti sunmaktadır.

Webrius Reklam ve Danışmanlık Web Tasarım ve SEO